AYAFE Gənclər Təşkilatı gənclərin sosial bacarıqlarını inkişaf etdirmək məqsədilə liderlik, psixologiya, işgüzar etika və digər sahələr üzrə maraqlı və faydalı təlimlər təşkil edir.
AYAFE 1997-ci ildə Azərbaycanda ilk könüllü gənclər təşkilatı olan AYAFE-nin əsas məqsədi könüllülük fəaliyyətini təbliğ etmək, digər ölkələrdən olan gənclərlə təcrübə və bilik mübadiləsi aparmaqdır.
AYAFE Gənclər Təşkilatı gənclərin şəxsi və peşəkar inkişafını dəstəkləyən təlimlər təşkil edir. Siz də təlimlərimizə qoşularaq bilik və bacarıqlarınızı inkişaf etdirə bilərsiniz.
AYAFE Gənclər Təşkilatı müasir dövrün iş tələblərinə uyğun müxtəlif istiqamətlər üzrə təqaüd proqramları həyata keçirir.
AYAFE Gənclər Təşkilatı - Azərbaycanda beynəlxalq və yerli layihələrin təşkili istiqəmətində fəaliyyət göstərir. Həmçinin hər il onlarla azərbaycanlı gəncin beynəlxalq layihələrdə iştirakına dəstək göstərir.