Board members of the AYAFE Youth Organization participated as observers representing the Service Civil International (SCI) organization at the COP29 event. During the event, they attended conferences and discussion sessions on climate issues and closely followed the proceedings.
COP29 serves as a significant platform for international collaboration in combating climate change, where numerous countries reviewed their climate goals and revisited global commitments. AYAFE representatives observed that the sessions at COP29 focused primarily on reducing carbon emissions, advancing renewable energy sources, and promoting climate justice. Additionally, initiatives were proposed to encourage greater youth involvement in decision-making processes related to climate change.
~
AYAFE Gənclər Təşkilatının idarə heyətinin üzvləri, Service Civil International (SCI) təşkilatını təmsil edərək COP29 tədbirində müşahidəçi kimi iştirak ediblər. Tədbir zamanı onlar iqlim məsələləri ilə bağlı keçirilən konfrans və müzakirə sessiyalarında iştirak edib və prosesləri yaxından izləyiblər.
COP29, iqlim dəyişikliyi ilə mübarizədə beynəlxalq əməkdaşlıq üçün mühüm bir platformadır və bu tədbir çərçivəsində bir çox ölkə iqlim hədəflərini müzakirə edərək qlobal öhdəliklərə yenidən baxıb. AYAFE nümayəndələri, COP29 zamanı keçirilən sessiyalarda əsas diqqətin karbon emissiyalarının azaldılması, bərpa olunan enerji mənbələrinin inkişafı və iqlim ədalətinə yönəldiyini müşahidə etdilər. Tədbirdə həmçinin, gənclərin iqlim dəyişikliyi ilə bağlı qərarların qəbulunda daha aktiv iştirakı üçün təşəbbüslər irəli sürüldü.